471. Otevírání lázeňské sezóny

Lázeňský Běh

18. května 2024

Lázně Teplice nad Bečvou

1. ročník

Začínáme psát novou tradici lázeňských běhů.

Každá tradice má svůj začátek a my doufáme, že 18. května začneme psát tu naši – „první ročník Lázeňských běhů v Teplicích nad Bečvou“.

Název by mohl svádět k představě korzování po lázeňské promenádě a konzumaci místní minerálně -uhličité kyselky. Což samozřejmě v rámci naši běhů nevylučujeme, ale díky „léčivým účinkům“ této minerální vody raději nedoporučujeme.

Lázně Teplice nad Bečvou se nalézají z jedné strany na úpatí zalesněného hřebínku Maleník (479 mnm.) a z druhé podél toku řeky Bečvy. Díky této poloze jsme si pro vás připravili několik typů závodů s různými povrchy a převýšením. Doufáme, že přilákáme jak milovníky rychlých silničních závodů, tak i běžce na delší vzdálenosti v horském terénu.

Co můžete očekávat? Zázemí lázní, občerstvovací stanice v cíli i na trati, finišerské medaile a tým dobrovolníků, který se vám bude snažit vyjít ve všem vstříc a navodit tu správnou závodní atmosféru.

„I špatný běh je lepší, než žádný“

Veškeré informace naleznete na

dogRUN | 4km

Čtyři kilometry, které zvládne každá čivava.

Jedná se o nesoutěžní závod kolem řeky Bečvy, ale my vám čip přidělíme i vám vše změříme. Můžete sprintovat nebo se jen tak “venčit”.

Zůčastnit se může každý, velký nebo malý, čtyřnohý mazlíček se svým doprovodem.

RENOMIA familyRUN | 4km

Nezávodní 4 kilometry podél řeky Bečvy. Tento závod je spíše společenskou událostí, určenou pro nejširší veřejnost, včetně rodin s dětmi.

Časový limit je nastaven velmi benevolentně a předpokládáme jeho zvládnutí i v konverzačním tempu. Každý, kdo doběhne v časovém limitu, obdrží finišerskou medaili.

P.S.: Kočárky povoleny.

H2WORLD bečvaRUN | 12km

Zde očekáváme, že se bude již závodit. Dvanáct kilometrů, převážně po asfaltové cyklostezce, podél řeky Bečvy.

V osadě Rybáře přeběhnete krásnou lávku přes řeku a vydáte se po druhém břehu zpět do Teplic nad Bečvou. Celá trasa vede podél toku řeky a svádí k představě pouze rovinatého běhu.

Cílové stoupání však umí jemně kousnout. Pro nejrychlejší ženu a muže máme připraven víkendový pobyt pro dvě osoby v Lázních Teplice nad Bečvou. Samozřejmě pro každého samostatně.

HAMMER trailRUN | 25km

Minimum asfaltu/maximum trailu. Horských dvacet pět kilometrů po lesních cestách nad lázněmi s převýšením přes 900 metrů.

Tak trochu jiné lázeňské korzování po místních kopcích nahoru a dolů. Poběžíte po lesních cestách od řeky Bečvy až na vrchol Maleník.

Nejrychlejší žena a muž v cíli vyhraje víkendový pobyt pro dvě osoby v Lázních Teplice nad Bečvou a navíc ještě startovné na letošní Beskydskou sedmičku.